Mgr. Matyáš Hájek

zakladatel firmy / art director / webdesigner

Jsem především optimista kreativec – proto jsem se hned po studiu vrhnul na volnou nohu, aby se z let dřiny nakonec vyklubalo krásné studio, které si teď společně užíváme.

Současnost

Maraton s vývojem dvou vlastních nových webů  (2021)

Myslím, že budeme dlouho vzpomínat na společný maraton, kdy jsme si nastavili všichni dovolenou a odstartovali cca 100 hodinovou směnu, abychom rozjeli vývoj hned na dvou vlastních nových webech: wwworks.cz a skolaloka.cz. Prostřední část studia se proměnila ve fotoateliér a tím i pódium pro ostatní. Soustředěnou práci jsme zhusta prokládali výbuchy smíchu.

informační struktura webu wwworks (wireframe)

design webu wwworks (ve spolupráci s grafičkou Lenkou Vomáčkovou a fotografkou Terezou Jirouškovou)

design webu skolaloka.cz (ve spolupráci s grafičkou Lenkou Vomáčkovou a fotografkou Terezou Jirouškovou)

Smetanova Litomyšl (2021)

“Smetanka” je tak trochu adrenalinový sport. Občas dostáváme zadání tak trochu s omluvou, protože i zadávající sám slyší, že úkol zní mírně nesplnitelně. V tu chvíli nastupuje hráčská vášeň. Dělat jen jednoduché projekty by bylo ubíjející – vždyť bychom přišli o všechno to vzrušení ze hry! Nový vizuál na 2022 už je připraven a čeká v blízké budoucnosti na odhalení.

spolupráce na designu jednotlivých ročníků

design webu

Creatoola.cz (2020)

“99% projektů vzniká komplet inhouse. Je ale super, když jsme přizváni ke spolupráci s cizími týmy vývojářů – společně si můžeme nahlédnout pod pokličky. Zvlášť u tak zajímavého projektu jakým je propagace animátorského řemesla. Výsledek mi přijde docela neobyčejný.”

kódování webu

programátorské úpravy

Litomysl.cz (2020)

“Očekával jsem vstup na minové pole – složité vyjednávání s mnoha stranami. Zvolil jsem strategii Kamikaze a iniciativně jsem si domluvil konzultace i s předpokládanými kritiky. Ve finále to byl ale extra příjemný projekt – navíc pro město i extra výhodný. Málokteré město má možnost tak úzké spolupráce externích designerů s městským IT týmem, díky kterému ve finále vznikne nový web za babku.”

zkrocení 500 stránek v návrhu informační struktury

ruční nakódování šablon, na které město nasazovalo vlastní administrační systém

grafický návrh

Históóórie

jak jinak,
než střemhlav

1. verze vlastního
administračního systému 

2009

“on si ale žádnou práci nehledá”

Těmi slovy statečně odpovídala má studující nastávající na otázky známých, jestli už jsem si po škole našel práci a jak budu živit rodinu. Já ale na hřebík pověsil.

Pokračování

vystudovaný obor i tříletou živnost soukromého lektora angličtiny a rozhodl se vsadit vše na vysněnou práci: na volnou nohu kreativce.


Tak to všechno začalo. 

Hezky střemhlav 🙂

2. rezervační systém na pronájem karavanů vystavený v noci před svatbou

1. designy softwarových webů pro Brněnskou softwarovou firmu Icontio

kapka adrenalinu

Čirá krása začátků podnikání spočívá v nahrazení spánku za studium a v hodinovém zápolení s úkoly, které zkušený programátor rozsekne za pár minut.
Prostě život snů 🙂

Pokračování

Ale grafika přinášela radost hned od začátku. Mimochodem v archivu je zachovaný můj první web 🙂

2010

databázový katalog muzejních sbírek

2011

1. eshop – pro firmu Vacs Factory

zlatá vlna internetu

Díky slepému optimismu jsem se pouštěl i do složitých projektů. Pro zákazníka to sice vyžadovalo trpělivost, ale šlo o zlatou dobu pro zakládání eshopů….

Pokračování

Google byl ještě hloupý – vycházely knížky o tom, jak jej přechytračit a tak se dalo za pár hodin zákazníkům zajistit pozice na slunci, na kterých někteří zůstávají dodnes.

1. správa ppc kampaní

Pokračování se chystá… 🙂

ukázky

Mgr. Matyáš Hájek

zakladatel firmy, jednatel, art director, webdesigner

Mým úkolem je nápad. Pracuji na kreativní části vašich projektů – ať už jde o grafiku, informační strukturu webů nebo koncepci kampaní. 

matyas.hajek@wwworks.cz
721 641 358